Acest conținut a fost tradus de un software

Sperăm că Centrul nostru de asistență și Asistența din cadrul platformei vă pot ajuta să vă rezolvați majoritatea întrebărilor. Cu toate acestea, dacă ceva nu este clar, vă invităm să contactați echipa noastră de asistență, care vă va ajuta cu plăcere.

Intrarea în contact cu echipa de asistență

Pentru a lua legătura cu echipa noastră de asistență, trebuie doar să faceți clic pe "Trimiteți o cerere" în partea de sus a acestei pagini (a se vedea mai jos). Acolo, vă invităm să completați toate detaliile despre situația cu care vă confruntați, astfel încât să vă putem ajuta cât mai repede posibil.

SubmitRequest.png

Pentru a ne permite să investigăm cât mai eficient, vă rugăm să furnizați cât mai multe detalii:

  • Informații cheie: Nume utilizator / Nume transportator / Nume expeditor / Referințe comandă / Nume fila
  • Descrierea modului de reproducere a problemei cu care vă confruntați
  • Concluzie: ce se întâmplă / la ce v-ați așteptat
  • Capturi de ecran

Nu ezitați să vă puneți în legătură cu persoana de contact Shippeo și cu alte posibile părți interesate, cum ar fi expeditorul, transportatorul sau persoana de contact pentru telematică.

Urmărirea biletelor / Întrebări

Pe partea Shippeo, vom deschide ceva ce numim "Bilet" și echipa de asistență vă va răspunde în cel mai scurt timp. Cu toate acestea, în unele cazuri, o problemă ar putea necesita intervenția sau investigarea echipei noastre tehnice. În acest caz, veți putea urmări cu ușurință starea biletului dvs. în Centrul nostru de asistență.

  1. Faceți clic pe "Ajutor" în contul dvs. Shippeo pentru a accesa Centrul de ajutor.
  2. Faceți clic pe numele dvs. în bara de sus și apoi faceți clic pe "Biletele mele"
    ActivityPage.png
  3. Pe această pagină, veți găsi toate biletele deschise și în curs de soluționare, dar și biletele/întrebările rezolvate anterior pe care le-ați trimis la Shippeo.
  4. Puteți răspunde la bilete direct pe această pagină dacă sunt necesare informații suplimentare din partea dvs. sau în cazul în care aveți alte detalii de adăugat.

Starea și culorile vă oferă o indicație cu privire la starea biletului dumneavoastră.

Nivel Stare Explicație Acțiunea necesară din partea dumneavoastră
Screening

New

HC_TLC_New.png

Acesta este primul statut pe care îl primește biletul dvs. imediat ce l-ați trimis și imediat ce a ajuns la echipa noastră de asistență. Până acum nu s-a întâmplat nimic cu biletul dumneavoastră, dar nu vă faceți griji, nu va avea acest statut pentru mult timp! Nu
Suport

Investigation

HC_TLC_investigation.png

Echipa noastră de asistență de nivel 1 investighează biletul dvs., ar fi trebuit să primiți un prim răspuns cu un răspuns inițial până acum, dar trebuie să aprofundăm puțin mai mult pentru a vă ajuta în cel mai bun mod posibil. Există Nu
Suport

Feedback-ul solicitantului în așteptare

HC_TLC_Pending.png

Acest statut înseamnă că avem nevoie de informații suplimentare din partea dvs. pentru a înțelege pe deplin situația sau pentru a investiga în continuare. Vă invităm să vă uitați la bilet și să reveniți la echipa noastră de asistență. Da
Expertiza

Investigație de specialitate

HC_TLC_Expert_Inv.png

Situația necesită o investigație mai profundă, așa că echipa de asistență de nivel 1 a cerut ajutorul experților noștri tehnici care au instrumentele și abilitățile necesare pentru a cerceta mai adânc. Iată ce se întâmplă atunci când vedeți această stare, echipa noastră se ocupă de ea și face tot posibilul pentru a vă ajuta în continuare. Nu
Produs

Investigarea produsului

HC_TLC_Product_Investigation.png

Dacă situația pare a fi mai degrabă o problemă din partea noastră, atunci experții noștri tehnici trebuie să implice echipa noastră de produs. Este ceea ce s-a întâmplat în această situație. Situația dvs. a ajuns la experții noștri de produs, care investighează problema. Nu
Produs

Development in progress

HC_TLC_Dev_in_progress.png

În cazul în care ați întâmpinat o problemă care necesită unele actualizări tehnice din partea noastră, atunci veți vedea acest statut. Echipa noastră de produs a identificat problema și o rezolvă chiar acum. Nu
Cont

In progress

HC_TLC_In_progress.png

În cazul în care avem nevoie de informații de la echipa de gestionare a contului pentru a vă rezolva problema, veți vedea acest statut. Echipa Account Management a fost informată și lucrează la această sarcină. Este posibil să fiți contactat prin intermediul unui alt canal. Nu
Suport

QA Testing

HC_TLC_QA_Testin.png

După ce problema a fost identificată și/sau rezolvată, tichetul revine la nivelul 1, care va testa situația pentru a se asigura că totul funcționează așa cum trebuie înainte de a vă contacta din nou. Nu vă faceți griji, vă vom contacta în curând, dar vrem să ne asigurăm că problema dvs. a fost rezolvată definitiv! Nu
Suport

Archived

HC_TLC_Arhive.png

După ce un bilet a avut statutul "Rezolvat" timp de 7 zile, Shippeo arhivează biletul. Puteți vedea în continuare biletul și toate mesajele care au fost trimise, dar nu veți putea trimite un mesaj deoarece acest bilet este considerat arhivat. Cu toate acestea, puteți deschide un bilet de urmărire. Nu

A fost util acest articol?
5 din 7 au considerat acest conținut util